1
/
14
1
/
14
$79.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $14.40 Coupon
Coupons Details
$65.59
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$79.99
18%
Off Over $0.00
-$14.40
Price After Coupon
$65.59
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$277.99
71% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21136139
This modern table lamp features a simple industrial design that exudes an elegant and unique style that will fit in with any modern home. The lampshade is made of clear glass and has a drum shape, which allows the light to spread throughout the space in a soft and warm way.
- Made of high-quality metal and glass materials, it ensures durability and stability. The black metal material and transparent glass are harmoniously matched, showing a unique high-end texture.
- It is equipped with LED light source and is compatible with incandescent lamps and fluorescent lamps, providing multiple choices and reassuring energy-saving performance. The touch switch design makes it easy for children to operate.
- As an essential part of home decoration, this lamp can add a touch of modern charm to the living room or bedroom, making the space more warm and comfortable and becoming the visual focal point of the room.
- Its practicality should not be underestimated. It is suitable for a variety of occasions and can be integrated into modern home designs. Whether used in the living room or bedroom, it can well meet lighting needs and enhance the overall interior beauty.
Weights & Dimensions
| Base Width | 4.5" |
| Height | 16.5" |
| Length | 6" |
| Shade Height | 5" |
| Top Width | 4.1 Inches to 5 Inches |
| Width | 6" |
Specifications
What's Included
Features
| Backplate Width | 6" |
| Size | 9 Inch & Under |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Material | Metal |
| Fixture Type | Bedside / Standard |
| Fixture Height | 16 to 20 Inch |
| Color | Black |
| Power Source | Plug In Electric |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Base Color | Black |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Glass |
| Shade Shape | Barrel |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Switch Type | Touch |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service