1
/
16
1
/
16
$343.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$343.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$343.99
Price After Coupon
$343.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$816.99
58% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21330955
Combining simplicity with style, this contemporary nightstand will fit in perfectly with any bedroom decor.
- Made of high-quality plastic, durable and easy to clean, adding convenience to your life.
- Multi-purpose design, suitable for various usage scenarios such as bedrooms and living rooms, flexible and practical.
- The unique rotating design provides ample storage space while saving floor space.
- The innovative open shelf design allows quick access to daily necessities, making life more convenient.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 28" (72 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 16" (40 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Height | Standard(23-28 in.) |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Number of Items Included | 1 Piece,2 Piece Set |
| Color | Green,Off-White,Orange |
| Countertop Material | Plastic/Acrylic |
| Frame Material | Plastic/Acrylic |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Product Type | Drawer Storage |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Modern |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Legs Included | With Legs |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service