1
/
14
1
/
14
$377.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $68.04 Coupon
Coupons Details
$309.95
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$377.99
18%
Off Over $0.00
-$68.04
Price After Coupon
$309.95
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,130.99
67% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21697551
This modern bedside table features a minimalist style that fits in with any home decor.
- Made of high-quality artificial leather, it is soft to the touch and easy to clean.
- It is suitable for a variety of occasions such as bedrooms and small apartments, adding a lot of color to your space.
- Built-in double drawers provide ample storage space while keeping things tidy.
- The unique rounded corner design enhances safety and adds a soft atmosphere to the room.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 19" (48 cm),21.5" (55 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 16" (40 cm),18" (45 cm),19.5" (50 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Size | 16"L x 16"W x 19"H,16"L x 16"W x 22"H,18"L x 16"W x 19"H,18"L x 16"W x 22"H,20"L x 16"W x 19"H,20"L x 16"W x 22"H |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Number of Tiers | 2 Tiers,3 Tiers |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Color | Beige,Cream White,Dark Gray-Black,Light Gray,Rose Bloom |
| Countertop Material | Faux Leather |
| Frame Material | Faux Leather |
| Product Type | Drawer Storage |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Modern |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Legs Included | Without Legs |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service