1
/
20
1
/
20
$356.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$356.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$356.99
Price After Coupon
$356.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$489.99
27% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21713719
This modern stone LED bathroom vanity light, with its simple geometric design, becomes a highlight in the bathroom, perfectly combining functionality and beauty.
- The stone lampshade not only provides soft and warm light but also adds a natural texture to the space, suitable for a variety of decoration styles.
- Built-in LED light source, energy-saving and efficient while reducing the frequency of bulb replacement and extending service life.
- It supports wall hard wiring installation, which is safe and stable and suitable for installation in various indoor scenes such as bathrooms, kitchens, corridors, etc.
- The large dimensions ensure wide lighting coverage and are particularly suitable for larger bathrooms or as a main light source.
- The lamp has a warm color temperature, creating a cozy and relaxing atmosphere, which is very suitable for a relaxing home environment.
Weights & Dimensions

| Fixture Height | 2.5" |
| Length | 12.5",20",27.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color Temperature | Warm Light |
| Size | Large (Greater than 25" wide),Medium (20"-25" wide),Mini (Less than 14" wide) |
| Shape | Straight |
| Fixture Type | Geometric |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Shade / Light Direction | Down |
| Feature | Integrated LED |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Style | Modern |
| Shade Color | Beige |
| Shade Material | Stone |
| Material | Stone |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Color | Walnut,Wood Color |
| Number of Lights | 2-Light,3-Light,4-Light |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service