1
/
16
1
/
16
$92.99
Claim Coupon
Coupons Details
$92.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$92.99
Price After Coupon
$92.99
Available Coupons
$629.99
85% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21423290
This solar fence light combines modernity and elegance, with a unique square design that makes it particularly stylish and practical. Its black metal frame is paired with a high-quality corrugated glass panel, which not only focuses on visual beauty, but also greatly enhances the lighting effect.
- It uses high-efficiency solar panels for charging, automatic energy storage during the day, and intelligent lighting at night, which is environmentally friendly and economical.
- The solid black metal construction ensures the lamp's durability in all weather conditions.
- The corrugated glass design increases the refraction effect of light, creating a warm and soft lighting atmosphere.
- It is suitable for a variety of outdoor scenes, including courtyards, gardens, and terraces, improving the overall environmental quality.
- The stylish appearance design is not only a lamp, but also a unique decoration.
Weights & Dimensions
Specifications
What's Included
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Fixture Height | 10",11",7",8",9" |
| Width | 10",12",16",20",8" |
| Quantity | 1 |
| Color Temperature | Color-Changing |
| Material | Metal |
| Power Source | Solar |
| Color | Black |
| Shape | Square |
| Size | 8",10",12",16",20" |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service