1
/
11
1
/
11
$155.99
Claim $26.52 Coupon
Coupons Details
$129.47
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$155.99
17%
Off Over $0.00
-$26.52
Price After Coupon
$129.47
Available Coupons
17% Off
On orders over $0.00
Code:
REFUND
Tax Refund Event
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$437.99
64% OFF
Shipping fees will be calculated at checkout.
17% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21721217
This solar lantern features a modern, minimalist design with classic black metal material, adding an elegant touch to your patio or terrace.
- Excellent energy efficiency design, LED light is bright and gentle, providing a long-lasting lighting experience.
- Durable metal structure and waterproof design ensure stable operation in all weather conditions.
- The solar panels are used to automatically charge during the day and light up at night, achieving a perfect combination of energy saving and environmental protection.
- A variety of sizes are available to meet different decorative styles and enhance the overall beauty of the outdoor space.
- High-quality materials and exquisite workmanship ensure the long service life and high cost performance of the product.
Weights & Dimensions
Specifications
What's Included
| Material | Metal |
| Size | 12",16",8" |
| Color | Grey |
| Power Source | Solar |
| Color Temperature | Warm Light |
| Shape | Square |
| Quantity | 1 |
| Width | 12",16",8" |
| Fixture Height | 12.5",6.5",9.5" |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service