1
/
16
1
/
16
$304.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$304.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$304.99
Price After Coupon
$304.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,490.99
80% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21414231
This solar column cap light, designed with ingenuity, perfectly combines the copper metal texture and the transparent texture of glass, which is elegant and generous. On a romantic night, the twinkling light looks like stars scattered in the courtyard.
- It uses high-efficiency solar panels, which automatically charges during the day and lights up at night, making it more environmentally friendly.
- It has strong weather resistance and is suitable for various climate conditions, regardless of wind and sun.
- The unique glass texture design adds a charming reflection effect to the light.
- Sturdy metal frame, durable, rust and corrosion resistant.
- Easy to install, no need for complicated wiring, saving time and effort.
Weights & Dimensions
Specifications
What's Included
| Color | Brass,Bronze |
| Size | 10",12",16",20",23.5" |
| Power Source | Solar |
| Material | Metal |
| Shape | Rectangle |
| Quantity | 1 |
| Width | 10",12",16",20",23.5" |
| Fixture Height | 13",17",21",24.5" |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service