1
/
18
1
/
18
$220.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $35.36 Coupon
Coupons Details
$185.63
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$220.99
16%
Off Over $0.00
-$35.36
Price After Coupon
$185.63
Available Coupons
16% Off
On orders over $0.00
Code:
SWEET
Wedding Season
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$395.99
44% OFF
16% OFF, Code: SWEET
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21722984
This post cap light adopts natural rattan design, which perfectly combines modern simplicity with classical elegance, adding a sense of tranquility and harmony to your outdoor space. Its solar panel effectively absorbs sunlight to achieve environmentally friendly and energy-saving lighting effects, and the exquisite rattan craftsmanship adds a handmade texture to it.
- The design style is unique, integrating modern and natural elements.
- High-quality rattan material, showing natural beauty.
- It is powered by solar energy, which is environmentally friendly and economical.
- Provides soft lighting to create a warm atmosphere.
- Suitable for various outdoor spaces, flexible and changeable
Weights & Dimensions
Specifications
What's Included
| Fixture Height | 16",16.5",19",12.5",12" |
| Size | 10",11",12",8" |
| Shade Shape | Lantern,Drum |
| Color | Brown |
| Power Source | Solar |
| Material | Metal |
| Shape | Drum |
| Quantity | 1 |
| Width | 10",11",12",8" |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service