1
/
19
1
/
19
$90.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$90.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$90.99
Price After Coupon
$90.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$251.99
64% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21443899
This solar powered black metal post cap light has a simple and modern design with a square structure and clean lines that blends perfectly into any outdoor environment.
- The solar panels charge efficiently, automatically absorb sunlight during the day, and automatically illuminate at night, without any electricity costs, energy-saving and environmentally friendly.
- The warm white light is soft and not glaring, creating a warm atmosphere and adding a cozy feeling to your patio, garden or terrace.
- Installation is simple and quick, no wiring is required, and the included fixing base ensures safety and stability, and it can remain stable even in windy weather.
- It can adapt to a variety of environments and is suitable for installation on fences, garden poles or courtyard walls. It is very practical.
- Automatic sensing light control system, automatically turns on at night and turns off at dawn, smart and convenient, with good user experience.
Weights & Dimensions
Specifications
What's Included
| Color | Black,Coffee |
| Size | 10",12",16",20" |
| Power Source | Solar |
| Material | Metal |
| Color Temperature | Color-Changing |
| Shape | Square |
| Quantity | 1 |
| Width | 10",12",16",20" |
| Fixture Height | 7",9" |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service