1
/
10
1
/
10
$361.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $65.16 Coupon
Coupons Details
$296.83
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$361.99
18%
Off Over $0.00
-$65.16
Price After Coupon
$296.83
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$684.99
47% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21637052
This modern metal swivel bar stool combines an elegant design with a comfortable backrest, making it an ideal choice for the kitchen or home bar. The high-quality metal frame ensures excellent stability and durability, while the swivel function provides great convenience for your daily use. Whether it is used for dining and leisure, or gathering with friends, it can easily enhance the style of the space.
- Design style: modern and simple, suitable for various interior decoration styles.
- Material Quality: Made of high-quality metal to ensure long-lasting durability.
- Functional features: 360-degree rotating design, more flexible and convenient to use.
- Decorative effect: The unique shape enhances the elegance of the space and is suitable for all kinds of decorative styles.
- Practical Value: Suitable for kitchen bar, home bar, or leisure area.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 37" (94 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Width - Side to Side | 16" (40 cm) |
| Seat Height - Floor to Seat | Adjustable |
| Seat Length - Side to Side | 16" (40 cm) |
| Seat Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Seat Back | With Back |
| Back Heights | Low Back |
| Base Color | Silver |
| Base Type | Pedestal |
| Color | Black,Brown,Grey |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Number of Items Included | 1 Piece |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Seat Style | Saddle |
| Seating Color | Black,Brown,Gray |
| Seating Material | Leather |
| Style | Modern |
| Upholstery Material | Faux Leather |
| Arms Included | Armless |
| Feature | Swivel |
| Foldable | Non-Foldable |
| Footrest Included | With Footrest |
| Height Adjustable | Adjustable Height |
| Popular Sizes | 24 inches |
| Stackable | Non-Stackable |
| Swivel | Swivel |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service