1
/
16
1
/
16
$1,537.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $276.84 Coupon
Coupons Details
$1,261.15
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,537.99
18%
Off Over $0.00
-$276.84
Price After Coupon
$1,261.15
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,388.99
36% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21885943
This modern corner bookcase adds a touch of chic and practicality to your home with its elegant brown wood structure and functional design. Its closed back design ensures the stability of the bookcase while providing excellent storage and display space.
- The multiple shelf design allows it to carry a variety of items, whether it is books, vases or decorations, it can be easily accommodated to create a neat and orderly environment.
- The bookshelf comes with drawers, providing an ideal space for private storage of small daily items, improving the overall neatness of the space.
- Suitable for use as a reading nook or decorative display area, it can add a warm atmosphere to the space, whether it is a living room, study or bedroom.
- With a design taller than 84 inches, this bookshelf not only saves floor space but also makes full use of vertical space, making it an ideal choice for small homes.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 15" (38 cm),21" (54.3 cm),32" (81.4 cm),28.5" (72.5 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 15" (38.3 cm),28.5" (72.5 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 84.5" (215 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Size | 15"L x 15"W x 85"H,21"L x 15"W x 85"H,32"L x 15"W x 85"H,29"L x 29"W x 85"H |
| Color | Brown |
| Style | Modern |
| Product Type | Corner,Standard |
| Orientation | Vertical |
| Frame Material | Wood |
| Shelf Material | Wood |
| Back Panel | Closed Back |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Length | Narrow (Under 20 in.),Standard (20-50 in.) |
| Width | Standard (10 - 20 in.),Deep (Over 20 in.) |
| Height | Tall (Over 84 in.) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Foldable | Fixed |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Fabric Bins Included | Without Fabric Bins |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included,Cabinet Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service