1
/
9
1
/
9
$366.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $66.06 Coupon
Coupons Details
$300.93
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$366.99
18%
Off Over $0.00
-$66.06
Price After Coupon
$300.93
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$944.99
61% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21840664
Featuring a modern Art Deco style and elegant wooden design, this bedside table will add a unique decorative appeal to your bedroom.
- Its tall, narrow proportions allow it to shine even in rooms with limited space, making it perfect for bedside placement.
- The spacious drawer design provides ample storage space for personal items or books, keeping the bedroom tidy.
- Available in natural, walnut brown and ivory, it can easily blend into any home style.
- The sturdy wooden frame and tabletop ensure the durability of the product for long-term use.
- Perfect for nighttime reading lamps, alarm clocks or decorative items to create a cozy bedroom atmosphere.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 17" (43 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 31" (78 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | Ivory,Nut-Brown,Natural |
| Style | Modern |
| Product Type | Bedside Cabinet |
| Frame Material | Wood |
| Countertop Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Height | Tall (30-35 in.) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Legs Included | With Legs |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service