1
/
21
1
/
21
$112.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $20.34 Coupon
Coupons Details
$92.65
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$112.99
18%
Off Over $0.00
-$20.34
Price After Coupon
$92.65
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$356.99
68% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21368432
This unique, traditional-style bathroom vanity light is crafted from black metal and clear glass. The elegant, simple, straight-line shape blends perfectly with both modern and classic interiors.
- The lampshade is made of high-quality glass, ensuring a soft and evenly distributed light, enhancing the cozy ambience of your bathroom environment.
- Metal is durable and will last for years, while retaining its elegant appearance even in wet environments, making it suitable for long-term use.
- The design is flexible and can be installed above the mirror or hung on the wall to meet different installation needs.
- It is quick and easy to install, easy to clean and maintain, making your daily life more convenient and worry-free.
Weights & Dimensions

| Backplate Width | 6.5" |
| Fixture Height | 9.5" |
| Length | 13",19.5",28" |
Specifications
What's Included
Features
| Shade / Light Direction | Up & Down |
| Glass Type | Clear Glass |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | With Shade |
| Shape | Straight |
| Size | Large (Greater than 25" wide),Medium (20"-25" wide),Mini (Less than 14" wide) |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 2-Light,3-Light,4-Light |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Glass |
| Style | Traditional |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service