1
/
26
1
/
26
$1,538.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $277.02 Coupon
Coupons Details
$1,261.97
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,538.99
18%
Off Over $0.00
-$277.02
Price After Coupon
$1,261.97
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,403.99
36% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21804653
This modern wooden sideboard is a perfect combination of versatility and decorativeness, which can not only enhance the dining experience but also enhance the overall beauty of the restaurant. The design style is simple and modern, suitable for various home decorations.
- Optimized storage space: Equipped with 1 to 3 drawers and cabinet doors, it provides ample storage space for various tableware and kitchen supplies, keeping the dining room tidy and organized.
- Wooden Countertops: High-quality wooden countertops are not only strong and durable, but also add a natural touch, making the cabinet more attractive.
- Unique narrow design: Designed specifically for kitchens and restaurants with limited space, ensuring maximum use of space without compromising accessibility.
- Adjustable shelves: adapt to the storage needs of items of different sizes, provide flexible storage solutions, and perfectly adapt to changes in life.
- Suitable for many occasions: whether it is a food display for Thanksgiving dinner or a beautiful tableware collection for everyday use, this sideboard can easily do the job.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 39" (100 cm),47" (120 cm),23.5" (60 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 36.5" (93 cm),66" (167 cm),70" (178 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Product Care
Warranty
| Color | Black,Cream |
| Size | 47"L x 16"W x 37"H,23.6"L x 15.7"W x 65.7"H,39.4"L x 15.7"W x 36.6"H,24"L x 16"W x 70"H |
| Style | Modern |
| Product Type | Kitchen Storage Cabinet |
| Material | Wood |
| Countertop Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Design | Perforated Board Not Included,Pegboard Included |
| Popular Sizes | Narrow(Under 50") |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Storage Type | Cabinets |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Wine Rack | Wine Rack Not Included |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Open Storage | Open Storage |
| Product Care | Wood: Clean with a soft cloth. Polish it with furniture wax.,Metal: Use a soft cloth or neutral cleanser to clean it.,Avoid using acid and alkali to directly contact the surface,Place mothballs in the cabinet to prevent moths and cockroaches.,Please lift it off the ground to avoid dragging the floor. |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service