1
/
10
1
/
10
$280.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $50.58 Coupon
Coupons Details
$230.41
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$280.99
18%
Off Over $0.00
-$50.58
Price After Coupon
$230.41
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$574.99
51% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU2115533
Add elegant glamour to your bathroom with this vanity mirror light, featuring a traditional bubble frosted glass design with a brass base, the perfect blend of classic and modern style.
- Elegant traditional style: The design perfectly combines tradition and modernity to enhance your life taste.
- High-quality and durable material: Made of frosted glass and brass to ensure long-lasting use.
- Flexible and versatile: Suitable for a variety of scenarios such as bathrooms and dressing rooms, lighting up every corner.
- Easy installation: Simple design, easy and quick installation, saving time and energy.
- Unique decorative effect: Bubble frosted glass creates a warm atmosphere and enhances the beauty of the interior.
Weights & Dimensions
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Width | 15",23.5" |
| Shade Height | 8" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | Medium (20"-25" wide),Small (15"-19" wide) |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Style | Traditional |
| Material | Glass |
| Color | Brass |
| Number of Lights | 2-Light,3-Light |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service