1
/
6
1
/
6
$449.05
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $80.83 Coupon
Coupons Details
$368.22
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$449.05
18%
Off Over $0.00
-$80.83
Price After Coupon
$368.22
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$823.71
45% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21803555
Designed in a classic traditional style, this bedside table will perfectly complement any bedroom style and add an elegant touch to your home.
- Made of selected cherry wood, it is sturdy and durable, feels smooth and shows elegant quality.
- Suitable for bedrooms, guest rooms or any small space that needs storage, it is your ideal home companion.
- The double drawer design provides ample storage space, keeping your items within easy reach and neat and tidy.
- The unique wood grain and exquisite workmanship bring both visual and tactile enjoyment, improving the overall home decoration grade.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 19" (48 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 21" (52.7 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | Cherry |
| Style | Traditional |
| Product Type | Bedside Cabinet |
| Frame Material | Wood |
| Countertop Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Legs Included | With Legs |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service