1
/
6
1
/
6
$121.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$121.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$121.99
Price After Coupon
$121.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$244.99
50% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21104471
Made of high-quality metal, this lamp gleams with a retro brilliance under the light. In terms of design, the geometric shape is combined with the transparent glass plate to highlight the three-dimensional sense of the space.
- The geometric lampshade design combines classical and modern aesthetics and integrates into various outdoor spaces.
- The high-quality metal provides a sturdy structure and excellent rust resistance, and it can remain durable even in harsh weather conditions.
- The transparent glass window design increases the refraction effect of light, creating a softer lighting effect, making the outdoor environment more warm and pleasant.
- Easy to install and maintain, it's compatible with LED, incandescent, and fluorescent bulbs.
Weights & Dimensions
| Canopy Width | 4" |
| Fixture Height | 10" |
| Width | 7" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Fixture Type | With Shade |
| Feature | Outdoor |
| Rod/Chain/cord Length | 19.5" |
| Canopy Shape | Round |
| Color | Black,Bronze |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Style | Traditional |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service