1
/
11
1
/
11
$163.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $29.52 Coupon
Coupons Details
$134.47
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$163.99
18%
Off Over $0.00
-$29.52
Price After Coupon
$134.47
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$333.99
51% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21885132
This bookshelf has a unique design that combines traditional and modern elements, adding an elegant atmosphere to your home.
- Made of solid wood, it is sturdy and durable and can bear the weight of books for a long time.
- The exquisite appearance design makes it not only a practical bookshelf, but also a piece of home art.
- It is suitable for a variety of scenarios and can be placed in the living room, study or bedroom, with great decorative effect.
- Simple installation, easy to assemble without complicated tools.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 15" (39 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 11.5" (29.5 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 13" (34 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | Black,Cherry Wood,Nut-Brown |
| Style | Traditional |
| Product Type | Standard |
| Orientation | Horizontal |
| Frame Material | Wood |
| Shelf Material | Wood |
| Back Panel | Closed Back |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Length | Narrow (Under 20 in.) |
| Width | Standard (10 - 20 in.) |
| Height | Short (Under 36 in.) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Foldable | Fixed |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Fabric Bins Included | Without Fabric Bins |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service