1
/
16
1
/
16
$617.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $111.24 Coupon
Coupons Details
$506.75
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$617.99
18%
Off Over $0.00
-$111.24
Price After Coupon
$506.75
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$947.99
35% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21690195
This traditional style bedside table has an elegant design that combines functionality with beauty, making it an ideal choice for a modern, minimalist bedroom.
- Crafted from premium wood with a smooth, finely sanded finish, it offers both exceptional durability and effortless cleaning.
- There are two drawers above with a silent rail design, providing ample storage space for sundries and personal items.
- The standard size design perfectly matches the bed height and can fully play its function whether used as a bedside cabinet or sofa side table.
- Rich color options, including black, dark walnut, mahogany, walnut, and white, can be freely matched according to the decoration style.
- It is particularly suitable for placement in the master bedroom, guest room, or small apartment bedroom to enhance the living style.
- Designed for hassle-free installation and low maintenance, it stays pristine with just routine cleaning, ensuring it always looks as good as new.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 25" (63 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 23" (58 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (41 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Baskets | Without Basket |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Foldable | Non-Foldable |
| Built-in Outlet | Built-in Outlet Not Included |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Height | Standard(23-28 in.) |
| Length | Standard (21-29 in.) |
| Color | Black,Dark Walnut,Red Wood,Walnut,White |
| Countertop Material | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Product Type | Open Storage |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Traditional |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Legs Included | Without Legs |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service