1
/
9
1
/
9
$1,762.99
Claim Coupon
Coupons Details
$1,762.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,762.99
Price After Coupon
$1,762.99
Available Coupons
$5,273.99
67% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21692823
This modern TV stand in black oak is the perfect complement to a stylish living room. Its simple rectangular design looks elegant whether it is used to place a TV or decorative items, making it an ideal choice for enhancing your home.
- Simple and modern design, suitable for various home styles.
- Made of high-quality oak, it is sturdy, durable and shows taste.
- Ample storage space can easily accommodate multimedia devices.
- Suitable for placement in living rooms, study rooms and other occasions.
- The smooth surface is easy to clean and keeps looking like new for a long time.
Weights & Dimensions

| Entertainment Center | Not Entertainment Center |
| Overall Height - Top to Bottom | 21.5" (55 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 71" (180 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 17" (43 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Usage | Living Room |
| Doors Included | Door(s) Included |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Shape | Rectangle |
| Bridge Included | Bridge Not Included |
| Color | Brown/ Black |
| Height | Standard(21-32 in.) |
| Hutch Included | Hutch Not Included |
| Length | Long (Over 67 in.) |
| Material | Wood |
| Pier/ Bookcase Included | Pier/ Bookcase Not Included |
| Product Type | TV Stand |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Size | 71"L x 17"W x 22"H |
| Style | Modern |
| Wood Type | Rubberwood |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Cable Management | Cable Management Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Integrated TV Mount | Not Integrated TV Mount |
| Lift Mechanism | Non-Lift Mechanism |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Open Storage | Open Storage |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Swivel Mount | Non-Swivel Mount |
| Ventilation Features | Unventilated |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service