1
/
21
1
/
21
$155.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$155.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$155.99
Price After Coupon
$155.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$511.99
70% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21696010
This modern style wall lamp combines brass and geometric crystal lampshade, perfectly enhancing the elegant temperament of the interior. It is suitable for a variety of scenes such as living rooms and bedrooms, adding modern beauty to home life.
- Modern and simple design, suitable for modern homes pursuing exquisite life.
- High-quality brass material ensures the durability and glossiness of the wall lamp.
- The geometric crystal lampshade creates a unique light and shadow effect and enhances the artistic sense of the space.
- Hard-wired power supply is stable and reliable, without the need for additional switch operation.
- It is suitable for multiple purposes and can be used to decorate the living room and bedroom, providing soft lighting for the home.
Weights & Dimensions

| Height | 10.5”,11“,15",16.5",18",9" |
| Length | 3",5" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Crystal Color | Clear,Gray/ Smoke |
| Crystal Component | Crystal Component Included,Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Glass Type | Clear Glass,Crystal |
| Fixture Height | 10 to 14 Inch,15 to 19 Inch,9 Inch & Under |
| Feature | Indoor |
| Bulb Type | Bi-pin,LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Cylinder,Geometric,Globe |
| Switch Type | No Switch |
| Size | 3",5",9",10.5",15",16.5",18" |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Number of Lights | 1-Light |
| Style | Modern |
| Color | Black,Brass |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | Clear,Gray,Smoke Grey |
| Shade Material | Crystal,Glass |
| Material | Metal |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E12/E14,GU10 |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service