1
/
28
1
/
28
$277.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $50.04 Coupon
Coupons Details
$227.95
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$277.99
18%
Off Over $0.00
-$50.04
Price After Coupon
$227.95
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$518.99
46% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21354529
This modern metal wine rack adds a beautiful landscape to your home space with its simple yet elegant design. The classic black color makes it unique in any environment. It can be used in daily home as well as in banquets and parties.
- The wine rack is made of high-quality metal to ensure a sturdy and durable structure. At the same time, the surface is smooth and delicate, easy to clean and maintain.
- The wine rack has dual installation functions of desktop and wall, which saves space and can meet multi-angle display needs.
- The modern design allows it to be easily integrated into any home style and has a strong decorative value.
- Its innovative geometric design not only makes full use of the wall space, but also brings a sense of layering and artistry to your interior space.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 25.5" (65 cm),37" (95 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 25.5" (65 cm),37" (95 cm) |
| Overall Width - Side to Side | 7" (18 cm) |
| Shelves Included | Shelves Included |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Number of Items Included | 1 Piece,2 Piece Set,4 Piece Set |
| Color | Black,Gold,White |
| Design | Floating Mount |
| Material | Metal |
| Product Type | Wine Bottle Rack |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Size | 25.6"L x 7.1"W x 37.4"H,37.4"L x 7.1"W x 25.6"H |
| Style | Modern |
| Adjustable Bottle Racks | Unadjustable Bottle Racks |
| Bottle Size Compatibility (L) | Multiple Bottle Sizes |
| Corner Unit | Not Corner |
| Foldable | Non-Foldable |
| Stackable | Non-Stackable |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Wine Bottle Capacity | 13-24,1-6,7-12 |
| Wine Rack Included | Open Wine Rack Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service