1
/
30
1
/
30
$646.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $116.46 Coupon
Coupons Details
$530.53
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$646.99
18%
Off Over $0.00
-$116.46
Price After Coupon
$530.53
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Memorial Day Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,906.99
66% OFF
18% OFF, Code: MAY
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU210071413
This modern walnut sideboard not only provides excellent storage but also enhances the overall aesthetic of your dining room. Perfect for any occasion, from family gatherings to everyday use, it's sure to satisfy your needs.
- Diverse storage: The multi-drawer design provides ample storage space to fully meet the storage needs of tableware, napkins and daily sundries.
- Modern design: Mainly based on simple and modern style, smooth lines and elegant shapes, adding a sense of fashion to the space.
- Selected Materials: Made of high-quality walnut wood, it is sturdy and durable, ensuring stability for long-term use.
- Decorative value: The countertop can be used as a display platform for artwork, vases and family photos, adding personality to the dining space.
- Applicable scenarios: Whether it is a display table for Thanksgiving dinner or a space for storing exquisite tableware on a daily basis, this sideboard can do the job and ensure the tidy and beautiful dining space.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 27.5" (70 cm),47" (120 cm),59" (150 cm),71" (180 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 15.5" (39.6 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 38" (96 cm),46.5" (118.3 cm),29" (73.5 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Style | Modern |
| Product Type | Bachelor Chest,Lingerie Chest/Semainier,Double Dresser |
| Color | Black,Walnut,Walnut/Black |
| Material | Wood |
| Handle/Accent Material | No Handles, Knobs, or Accents |
| Orientation | Vertical,Horizontal |
| Size | 28"L x 16"W x 38"H,47"L x 16"W x 38"H,47"L x 16"W x 29"H,59"L x 16"W x 29"H,71"L x 16"W x 29"H,28"L x 16"W x 47"H |
| Length | Narrow (Under 38 in.),Standard (38 - 58 in.),Wide (Over 58 in.),Extra Wide (Over 64 in.) |
| Height | Standard (36 - 50 in.),Low (Under 36 in.) |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Cable Management | Cable Management Not Included |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Mirror Included | Without Mirror |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service