1
/
28
1
/
28
$308.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $55.62 Coupon
Coupons Details
$253.37
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$308.99
18%
Off Over $0.00
-$55.62
Price After Coupon
$253.37
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$764.99
60% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21459241
This modern bedroom stool enhances the overall beauty of the bedroom with its simple and elegant design. It also has practical storage function, adding convenience to daily life.
- The seat cushion of the stool is made of high-quality microfiber leather, which is soft and comfortable to the touch, resistant to wear and tear, and easy to clean, ensuring long-term use.
- The thoughtful storage design makes it ideal for storing extra bedding or other personal items, helping to keep the bedroom tidy and organized.
- A variety of color options ensure that it can perfectly blend into different bedroom tones, suitable for a variety of decoration styles, and meet diverse aesthetic needs.
- The moderate height design is perfect for dressing in the morning or sitting down to rest, providing more convenience for your daily life.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 18" (45 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 35.5" (90 cm),47" (120 cm),59" (150 cm),69" (175 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Seat Height – Floor to Seat | 18" (45 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | Dark Gray,Dark Grey/ Light Grey,Grey/Blue,Light Gray/ Orange,Orange |
| Height | Short (Under 22") |
| Length | Long (Above 55"),Small (Under 45"),Standard (45" - 55") |
| Material | Upholstered |
| Pattern | Solid Color |
| Product Type | Bedroom Bench |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Size | 35.4"L x 15.7"W x 17.7"H,47"L x 16"W x 18"H,59"L x 16"W x 18"H,69"L x 16"W x 18"H |
| Style | Modern |
| Upholstered | Upholstered |
| Upholstery Material | Microfiber Leather,Nappa |
| Arms Included | Armless |
| Baskets | Without Basket |
| Legs Included | With Legs |
| Nailhead Trim | Without Nailhead Trim |
| Seat Back | Backless |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service