1
/
31
1
/
31
$410.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$410.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$410.99
Price After Coupon
$410.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$581.99
29% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21524332
This modern black metal round side table is the perfect addition to your living room decor. The clear and simple Scandinavian style design makes it just right in the home entertainment area or in a quiet reading corner. The metal tabletop is paired with a sturdy iron base, providing stable and durable support. The simple and elegant shape integrates into any modern home style and enhances the overall texture.
- Metal Material: The tabletop is made of high-quality metal, which is easy to clean and long-lasting.
- Modern Style: Simple design, suitable for modern home decoration style.
- Multi-color options: Provide a variety of color options to meet different decoration needs.
- Compact Design: Standard size is suitable for small spaces, such as small apartments or corner settings.
- Stable structure: Iron base design ensures stability and safety.
Weights & Dimensions

| Height | Standard (18-28 in.) |
| Length | Standard (14-24 in.) |
| Smallest Table | Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Middle Table | Middle Table Not Included |
| Largest Table | Largest Table Not Included |
| Magazine Rack | Without Magazine Rack |
| Tray Top | Not Tray Top |
| Height Adjustable | Non-Adjustable Height |
| Base Color | Beige,Black,Blue,Gold,Green,Orange,Red,White |
| Table Top Color | Beige,Black,Blue,Gold,Green,Orange,Red,White |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Base Material | Iron |
| Table Top Material | Metal |
| Overall Length - Side to Side | 16" (40.5 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40.5 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 20" (50.1 cm) |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Foldable | Non-Foldable |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Color | Black,Blue,Cream,Gold,Green,Olive Green,Orange,Red,Sky Blue,White |
| Number of Table Included | 1,2 |
| Set Type | Set,Table Only |
| Style | Scandinavian |
| Table Base Type | Pedestal |
| Top Shape | Round |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service