1
/
9
1
/
9
$60.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$60.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$60.99
Price After Coupon
$60.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$371.99
84% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU2129521
This Flush Ceiling Lights lamp is like a flowing halo, adding a touch of modern beauty to your home space. The lamp body is made of high-quality metal material, and the surface is exquisitely polished in black, forming a simple and elegant appearance. The central circular design makes the light source evenly diffused, creating a soft, shadow-free lighting effect. It is particularly suitable for use in bedrooms or living rooms, adding warmth and comfort to daily life.
- The design style perfectly blends modern and simple elements. It can be integrated into a variety of home decoration styles, and can visually enhance the layering of the space. It can be called the finishing touch of interior design.
- It uses energy-efficient LED light sources to provide long-life and low-power lighting solutions, while reducing electricity bills, with a very high overall cost-effectiveness.
- Professional anti-glare technology and softened light source processing make the light gentle and not dazzling, greatly improving the comfort of the living environment and suitable for various art activity spaces.
- The convenient installation design allows users to easily complete the installation without the need for professional tools or skills, saving the greatest amount of time.
Weights & Dimensions
| Width | 16",19.5",23.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under,40 to 59 Watts |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Color Temperature | Remote Control Stepless Dimming,Warm Light,White Light |
| Size | 16",19.5",23.5" |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black |
| Fixture Type | Flush Mount |
| Material | Acrylic |
| Style | Modern |
| Bulb Base | SMD |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service