1
/
5
1
/
5
$433.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$433.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$433.99
Price After Coupon
$433.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,189.99
64% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU2175524
This gold crystal oval chandelier combines modern style with elegant design, adding a touch of luxury to your kitchen island. The unique grid frame and the dazzling crystal complement each other, perfectly emitting soft and bright light, making your home environment more elegant.
- The large size is suitable for open kitchens and provides better lighting coverage.
- The combination of gold and crystal gives the home a stylish and luxurious feel.
- The height adjustment function makes installation and use more flexible and convenient.
- Solid metal material ensures durability and long life.
- Exquisite craftsmanship and design create a decorative effect with great visual impact.
Weights & Dimensions
| Fixture Height | 14" |
| Length | 39" |
| Width | 14" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | Large (Greater than 25" wide) |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Bulb Base | E12/E14 |
| Color | Gold |
| Material | Crystal |
| Number of Lights | 16-Light |
| Style | Modern |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service