1
/
22
1
/
22
$94.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $17.10 Coupon
Coupons Details
$77.89
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$94.99
18%
Off Over $0.00
-$17.10
Price After Coupon
$77.89
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21566775
This modern swing arm wall lamp is known for its exquisite wooden cone lampshade, which perfectly combines modern and classic, creating a warm and personalized home atmosphere. Whether in the living room or bedroom, it will become a practical and stylish highlight in your home.
- The perfect combination of modern design and solid wood material shows an elegant style.
- The swingarm design can adjust the light direction to meet various lighting needs.
- High-quality wood combined with metal is durable and decorative.
- Suitable for various indoor scenes such as living room, bedroom, etc.
- Easy to install, no complicated tools or extra help required.
Weights & Dimensions

| Arm Length | 18" |
| Backplate Width | 4" |
| Fixture Depth | 18" |
| Height | 4",5.5" |
| Length | 7" |
| Width | 18" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Shape | Cone,Dome,Round Canopy |
| Size | Small (15"-19" wide) |
| Switch Type | No Switch |
| Fixture Type | Cone,Dome,Geometric |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Feature | With Shade |
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Glass Type | With Shade |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Color | Walnut,Wood Color |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Walnut,Wood |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Iron,Solid Wood |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service