1
/
16
1
/
16
$1,717.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$1,717.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,717.99
Price After Coupon
$1,717.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,732.99
37% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21437120
This modern wooden display cabinet brings elegance to living and dining rooms with its stylish design and practical functionality. Its glass door design not only allows for the display of exquisite collections but also effectively protects against dust.
- Made of wood, sturdy and durable, the high-quality wood grain adds a natural feel.
- Glass door design allows you to see your collection clearly while protecting it from dust.
- Multifunctional drawers and adjustable shelves provide ample storage space to meet the storage needs of different items.
- Suitable for placement in living rooms, dining rooms, or study rooms, adding a modern and practical feel to the space.
- Available in natural and walnut to suit a variety of interior styles.
- It is recommended to consider the overall style of the home when purchasing and make full use of its storage and display functions.
Weights & Dimensions

| Drawers Included | Drawers Included |
| Overall Height - Top to Bottom | 75" (190 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 21.5" (55 cm),33.5" (85 cm),39" (100 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 12.5" (32 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Height | Standard (45 - 90 in.) |
| Size | 22"L x 13"W x 75"H,33"L x 13"W x 75"H,39"L x 13"W x 75"H |
| Color | Natural,Nut-Brown |
| Design | Standard |
| Material | Wood |
| Product Type | Display Stand |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Modern |
| Wood Tone | Light Wood,Medium Wood |
| Wood Type | Oak |
| Adjustable Shelves | Adjustable |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Feature | Glass Doors |
| Number of Shelves | 4 |
| Open Storage | Open Storage Not Included |
| Shelf Material | Wood |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Wine Storage | Without Wine Storage |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service