1
/
15
1
/
15
$122.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$122.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$122.99
Price After Coupon
$122.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$214.99
43% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21692464
This modern chandelier, with its unique geometric shape and exquisite black color scheme, perfectly demonstrates the simple beauty of contemporary fashion. The lampshade is made of high-quality acrylic, which shines brightly under the light, creating a warm and elegant atmosphere, and is an indispensable decorative highlight in the home.
- The product adopts modern style design, and the exquisite lines and smooth geometric shapes give the space a modern feel.
- The lampshade is made of durable acrylic to ensure it lasts for years without losing its luster.
- It supports the third-level dimming function, and users can adjust the brightness of the light source according to environmental requirements to meet different situational requirements.
- The lamp is suitable for use above the kitchen island to provide soft and even lighting for dining.
- It's easy to install and maintain, just wipe it gently to keep it fresh.
Weights & Dimensions

| Length | 6.5" |
| Width | 6.5" |
| Fixture Height | 6.5" |
| Canopy Width | 2.5" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
| Shade Included | With Shade |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Rod/Chain/cord Length | 79" |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Glass Type | With Shade |
| Feature | Hanging |
| Fixture Type | Geometric |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Number of Items Included | 1 Piece |
| Canopy Shape | Round |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Color Temperature | Warm Light,Third Gear Dimming |
| Airlift | Liftable,Unliftable |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black,Gold |
| Style | Modern |
| Number of Lights | 2-Light |
| Material | Metal |
| Shade Material | Acrylic |
| Shade Color | Clear |
| Mounting Type | Cord |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service