1
/
12
1
/
12
$636.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $114.66 Coupon
Coupons Details
$522.33
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$636.99
18%
Off Over $0.00
-$114.66
Price After Coupon
$522.33
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,245.99
49% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21672453
This modern bathroom mirror front light is both practical and artistic, perfectly combining modern minimalist design with efficient LED lighting technology to bring bright and even light. Whether it is makeup or washing, it is your ideal choice.
- Stylish and simple line design, perfectly matching the modern bathroom space.
- Durable metal material, creating excellent texture and long service life.
- Suitable for various bathroom layouts, especially the best choice above the mirror.
- Using high-quality LED lamp beads to provide bright lighting while saving energy and being environmentally friendly.
- Simple wall-mounted design, convenient and quick installation, saving time and effort.
Weights & Dimensions

| Backplate Width | 5.5" |
| Fixture Depth | 7" |
| Fixture Height | 3.5" |
| Length | 16.5" |
| Width | 7" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Shade / Light Direction | Down |
| Glass Type | With Shade |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Geometric |
| Shape | Straight |
| Size | Small (15"-19" wide) |
| Color | Gold |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 2-Light |
| Shade Color | Gold |
| Shade Material | Copper |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E12/E14 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service