1
/
22
1
/
22
$365.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $65.88 Coupon
Coupons Details
$300.11
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$365.99
18%
Off Over $0.00
-$65.88
Price After Coupon
$300.11
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,067.99
66% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21207980
This modern metal pendant light will add a touch of luxury to your kitchen space with its geometric design and elegant golden sheen.
- The geometric design gives the lamp a sleek, modern look that fits in with any interior decor style.
- High-quality metal material ensures the durability and long life of the lamp, making it safe to use.
- The multi-light ball design provides uniform lighting and improves the overall brightness of the space.
- Suitable for a variety of size options, you can choose 31.5", 35.5" or 47.5" according to actual needs.
- The height is adjustable and can be freely adjusted according to different installation positions.
Weights & Dimensions

| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
| Canopy Width | 3.5",31.5" |
| Length | 31.5",35.5",47.5" |
| Rod/Chain/cord Length | 31.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Bulb Base | E12/E14,SMD |
| Color Temperature | Third Gear Dimming |
| Maximum Bulb Wattage | 100 to 149 Watts |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Shade Material | Acrylic |
| Fixture Type | Cylinder,Globe |
| Shade Color | White |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Shade Shape | Drum/ Cylinder,Globe |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Size | 31.5",35.5",47.5" |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black,Gold |
| Glass Type | With Shade |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Downrods |
| Number of Lights | 3-Light,4-Light |
| Number of Tiers | 1 Tier |
| Shade Included | With Shade |
| Style | Modern |
| Bulb Included Or Not | Light Included,Light Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Power Source | Direct Wired Electric |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service