1
/
14
1
/
14
$73.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $13.32 Coupon
Coupons Details
$60.67
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$73.99
18%
Off Over $0.00
-$13.32
Price After Coupon
$60.67
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$176.99
58% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21473312
This solar light adopts an innovative square structure, giving your garden a unique light and shadow art aesthetic.
- Selected high-quality metal materials ensure long-term durability and are not prone to corrosion.
- Waterproof and dustproof design, no fear of bad weather, ensuring safe use.
- Three soft light colors are available to create different atmospheres and are suitable for a variety of occasions.
- It is easy to install and does not require any professional tools. It can easily enhance the style of your garden.
- No-dead-angle lighting perfectly embellishes gardens, courtyards, and balconies, blending into the natural scenery no matter day or night.
Weights & Dimensions
Specifications
What's Included
| Size | 7" |
| Color | Black |
| Power Source | Solar |
| Material | Metal |
| Color Temperature | 3 Color Light |
| Shape | Square |
| Quantity | 1 |
| Width | 7" |
| Fixture Height | 7" |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service