1
/
13
1
/
13
$151.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$151.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$151.99
Price After Coupon
$151.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$772.99
80% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21626930
This modern-style chandelier perfectly combines art and practicality with its exquisite glass texture and unique cluster design, becoming the focal point of your dining room. Its streamlined design adds a sense of luxury and fits in with any modern home decor.
- 1. Modern style and artistic design: unique cluster design enhances the fashion sense of home.
- 2. High-quality glass material: provides long-lasting and durable elegant luster.
- 3. Suitable for various scenes such as restaurants: Its design makes it a perfect choice for restaurants and living rooms.
- 4. Easy installation: Convenient installation design suitable for all kinds of families.
- 5. Luxurious visual effect: It can become the center of attention in any room.
Weights & Dimensions

| Length | 11.5" |
| Width | 11.5" |
| Fixture Height | 7" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color Temperature | Warm Light |
| Size | Mini (Less than 14" wide) |
| Shade Color | Clear,Gold,Gray,Pink |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Glass Type | Clear Glass |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Fixture Type | Globe |
| Shade Material | Glass |
| Occasion | Residential Use |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Canopy Shape | Round |
| Color | Clear,Gold,Rose Gold,Smoke Gray |
| Style | Modern |
| Shape | Globe |
| Number of Tiers | 1 Tier |
| Number of Lights | 3-Light |
| Shade Included | With Shade |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Cord |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | SMD |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service