1
/
17
1
/
17
$297.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $53.64 Coupon
Coupons Details
$244.35
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$297.99
18%
Off Over $0.00
-$53.64
Price After Coupon
$244.35
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$689.99
57% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21714265
This modern bookshelf, with its stylish appearance and solid wood material, becomes a highlight in any home environment. Whether in the living room, study, or office space, it brings you a neat and organized storage experience.
- The multi-tiered design effectively utilizes vertical space, easily storing various books, decorations, or collectibles. Its unique design keeps your books organized while enhancing the cultural atmosphere of the space.
- The enclosed back panel design prevents items from falling out and makes the space look neater and more uniform, making it suitable for displaying exquisite collectibles or valuables.
- With a variety of width and height options, it can adapt to the layout needs of different rooms, whether in a large home or a compact corner.
- The brown finish adds warmth and sophistication, and is easy to match with different interior styles, making it a classic choice for home décor.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 47" (120 cm),23.5" (60 cm),71" (180 cm),59" (150 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 12" (30 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 35.5" (90 cm),51" (130 cm),25.5" (65 cm),36.5" (93 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Size | 47"L x 12"W x 35"H,23.5"L x 11.8"W x 36.6"H,23.6"L x 11.8"W x 51.2"H,47.2"L x 11.8"W x 25.6"H,59"L x 12"W x 26"H,70.9"L x 11.8"W x 25.6"H |
| Color | Brown |
| Style | Modern |
| Product Type | Standard |
| Orientation | Horizontal,Vertical |
| Frame Material | Wood |
| Shelf Material | Wood |
| Back Panel | Closed Back |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Length | Standard (20-50 in.),Wide (Over 50 in.) |
| Width | Standard (10 - 20 in.) |
| Height | Short (Under 36 in.),Medium (36-84 in.) |
| Shape | Rectangle |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Number of Tiers | 4 Tiers,3 Tiers |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Foldable | Fixed |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Fabric Bins Included | Without Fabric Bins |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service