1
/
15
1
/
15
$861.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $155.16 Coupon
Coupons Details
$706.83
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$861.99
18%
Off Over $0.00
-$155.16
Price After Coupon
$706.83
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,047.99
58% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21878651
This modern wooden sideboard is an ideal choice for enhancing the charm and practicality of your dining room with its exquisite design and versatile functions. Its simple style combines both decorative and storage functions, easily enhancing the dining experience.
- The large cabinet provides ample storage space for properly organizing and storing tableware, napkins, and other restaurant necessities, effectively keeping the restaurant clean and orderly.
- Made of high-quality wood, the cabinet is sturdy and durable, which not only incorporates the beauty of modern design but also gives the sideboard excellent long-lasting performance, suitable for long-term use.
- The wide countertop can be used as a food display, perfect for special occasions like Thanksgiving or family gatherings, to showcase a wide variety of gourmet dishes.
- The combination of clean lines and natural wood texture adds a sense of warmth to the restaurant environment and perfectly fits any interior design style.
- The width is designed to be moderate, which makes it suitable for placement in a larger dining area without taking up too much space, making the sideboard very coordinated in both visual and usage.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 47" (120 cm),39" (100 cm),79" (200 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 79" (200 cm),34.5" (88 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Product Care
Warranty
| Color | Brown |
| Size | 39"L x 16"W x 79"H,47"L x 16"W x 35"H,47"L x 16"W x 79"H,79"L x 16"W x 79"H |
| Style | Modern |
| Product Type | Kitchen Storage Cabinet,Server |
| Material | Wood |
| Countertop Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Popular Sizes | Wide(Over 75"),Narrow(Under 50") |
| Design | Floor |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Furniture Mobility | Non Removable |
| Pull Out Shelves | Not Pull-Out Shelf |
| Free Standing | Freestanding |
| Wall Bridge | Not Wall Bridge |
| Bridge Included | Bridge Not Included |
| Tilt Out Trash Cabinet | Not Tilt Out Trash Cabinet |
| Storage Included | Storage Included |
| Doors Included | With Door(s) |
| Sink Included | Sink Not Included |
| Countertop | Countertop Included |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Storage Type | Cabinets |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Wine Rack | Wine Rack Not Included |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Open Storage | Open Storage |
| Product Care | Wood: Clean with a soft cloth. Polish it with furniture wax. |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service