1
/
9
1
/
9
$1,626.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$1,626.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,626.99
Price After Coupon
$1,626.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$4,528.99
64% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21962734
This modern wooden coffee table is the perfect choice for small spaces with its beautiful design and practical storage function. It not only reflects the simple beauty of modern style, but also enhances the overall decoration effect of your home.
- This square coffee table in rich brown features four discreet square hidden storage compartments, perfect for keeping your living room essentials organized and out of sight.
- The brown toned wood finish pairs perfectly with a variety of interior décor styles, from modern to traditional.
- Create dynamic layouts with movable panels that slide out to expand the table surface or reveal storage compartments.
- Its low height makes it the perfect companion to any sofa, and is also child and pet-friendly.
- The wide tabletop provides good use of space and can be used to display books, decorations or coffee utensils, enhancing the practical application value while maintaining a neat and tidy environment.
Weights & Dimensions

| Length | Standard (30-50 in.) |
| Overall Table Length - End to End | 41" (105 cm) |
| Depth | Wide (Over 40 in.) |
| Overall Table Width - Side to Side | 41" (105 cm) |
| Height | Low (Under 14 in.) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 12" (31 cm) |
| Smallest Table | Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Size | 41"L x 41"W x 12"H |
| Product Type | Coffee Table |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Table Top Material | Wood |
| Table Base Material | Wood |
| Table Base Color | Brown |
| Table Top Color | Brown |
| Swivel | Fixed |
| Upholstered | Non-Upholstered |
| Tray Top | Not Tray Top |
| Lights Included | Lights Not Included |
| Stools Included | Stool Not Included |
| Suitable for Indoor Use | Suitable for Indoor Use |
| Feature | Storage |
| Foldable | Fixed |
| Storage Included | Storage Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Included |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Lift Top | Without Lift Top |
| Extendable / Collapsible Table | Extendable/ Collapsible |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Warranty Length | 1 Year |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Set Type | Single Table |
| Number of Table Included | 1 |
| Style | Modern |
| Top Shape | Square |
| Color | Brown |
| Table Base Type | Block |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service