1
/
10
1
/
10
$3,038.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $547.02 Coupon
Coupons Details
$2,491.97
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$3,038.99
18%
Off Over $0.00
-$547.02
Price After Coupon
$2,491.97
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$6,368.99
52% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21462651
This modern wooden brown sideboard combines fashion and functionality, exuding unparalleled charm with its elegant stone top and exquisite wood texture. It is the perfect partner for living rooms and dining rooms.
- Modern Style: Simple design, suitable for various interior decoration styles, from modern apartments to traditional homes.
- High-quality materials: Made of premium wood and solid stone to ensure durability and beautiful appearance.
- Practical storage: Large storage space, suitable for storing tableware, wine glasses, and daily necessities, keeping the space tidy and organized.
- Unique Design: Stone countertops add texture and luxury, making them a great addition to your home.
- Versatility: This can be used as a sideboard, a decorative cabinet in the living room, or as a storage solution in the entryway.
Weights & Dimensions

| Feet Height - Top to Bottom | 4" (10 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 39" (100 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 57" (145 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Product Care
Warranty
| Popular Sizes | Standard(50"-75") |
| Color | Brown |
| Countertop Material | Stone |
| Material | Wood |
| Product Type | Sideboard/Credenza |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Modern |
| Wood Tone | Medium Wood |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Extendable / Collapsible Table | Extendable/ Collapsible |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Open Storage | Open Storage Not Included |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Silverware Tray | Silverware Tray Not Included |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Storage Type | Cabinets |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Wine Rack | Wine Rack Not Included |
| Product Care | Avoid using acid and alkali to directly contact the surface,Metal: Use a soft cloth or neutral cleanser to clean it.,Place mothballs in the cabinet to prevent moths and cockroaches.,Please lift it off the ground to avoid dragging the floor.,Wood: Clean with a soft cloth. Polish it with furniture wax. |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service