1
/
9
1
/
9
$265.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$265.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$265.99
Price After Coupon
$265.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$456.99
42% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU210011008
This modernly designed C-shaped side table is not only stylish but also highly practical. Its C-shaped structure saves space and is perfect for placing next to a sofa or bed, providing convenient access.
- The use of wood not only enhances the product's stability but also showcases the natural beauty of wood grain. A variety of colors are available to match different interior design styles.
- This side table features a simple yet modern design that perfectly complements various home styles. Whether it's a modern living room or a cozy bedroom, it can enhance the space.
- Thanks to its compact design, this side table can be easily moved, ensuring you can adjust its position as needed.
- Its standard height design is ergonomic, making it ideal for placing books, coffee, or decorative items, adding convenience and comfort to your daily life.
Weights & Dimensions

| Length | Small (Under 14 in.) |
| Height | Standard (18-28 in.) |
| Smallest Table | Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Table Top Color | Black,Walnut,Natural |
| Table Top Material | Wood |
| Base Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Base Color | Black,Brown,Natural |
| Product Type | Chairside |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Swivel | Fixed |
| Flip Top | Unflip Top |
| Tilt Included | Non-Tilting |
| Removable Tray | Non-removable Tray |
| Tray Top | Not Tray Top |
| Magazine Rack | Without Magazine Rack |
| Doors Included | Door(s) Not Included |
| Largest Table | Largest Table Not Included |
| Middle Table | Middle Table Not Included |
| Overall Length - Side to Side | 14" (35 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 10" (25 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 24.5" (62 cm) |
| Foldable | Fixed |
| Storage Included | Storage Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Warranty Length | 1 Year |
| Level of Assembly | None |
| Set Type | Table Only |
| Number of Table Included | 1 |
| Style | Modern |
| Top Shape | Rectangular |
| Color | Black,Brown,Natural Finish |
| Table Base Type | C Table |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service