1
/
22
1
/
22
$709.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $127.80 Coupon
Coupons Details
$582.19
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$709.99
18%
Off Over $0.00
-$127.80
Price After Coupon
$582.19
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,161.99
39% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21849098
This modern wooden sideboard is not only a piece of furniture, but also an important element to enhance the style of the restaurant. Its rich coffee tone combined with stylish and simple lines gives the space a warm and atmospheric feeling.
- The cabinet top is made of high-quality artificial wood, which is wear-resistant and heat-resistant. It can be used as an auxiliary tabletop for daily cooking, and is also suitable for food display on special occasions, adding more convenience and beauty to your family gatherings.
- The unique frosted glass door design not only effectively protects the internal items from dust, but also provides an excellent platform for displaying your exquisite tableware and wine. It is simple yet not simplistic.
- The adjustable shelf design inside can flexibly adapt to the storage needs of tableware and other items of different sizes, fully meeting your various usage scenarios at home and on festivals.
- It is worth mentioning that its compact design is especially suitable for small-space restaurants and kitchens. Whether it is used as a common storage cabinet or an exquisite display cabinet, it can be perfectly integrated into the overall home environment and enhance the overall decorative effect.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 47" (120 cm),55" (140 cm),31.5" (80 cm),39" (100 cm),27.5" (70 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm),14" (36 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 35.5" (90 cm),36.5" (93 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Product Care
Warranty
| Color | Brown |
| Size | 31"L x 16"W x 35"H,39"L x 16"W x 35"H,47"L x 16"W x 35"H,55"L x 16"W x 35"H,39"L x 14"W x 37"H,47"L x 14"W x 37"H,28"L x 14"W x 37"H |
| Style | Modern |
| Product Type | Sideboard/Credenza |
| Material | Wood |
| Countertop Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Popular Sizes | Narrow(Under 50"),Standard(50"-75") |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Free Standing | Freestanding |
| Storage Included | Storage Included |
| Doors Included | With Door(s) |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Storage Type | Cabinets |
| Drawers Included | Drawers Included,Drawers Not Included |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Wine Rack | Wine Rack Not Included |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Open Storage | Open Storage Not Included,Open Storage |
| Product Care | Wood: Clean with a soft cloth. Polish it with furniture wax.,Metal: Use a soft cloth or neutral cleanser to clean it.,Avoid using acid and alkali to directly contact the surface,Place mothballs in the cabinet to prevent moths and cockroaches.,Please lift it off the ground to avoid dragging the floor. |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service