1
/
15
1
/
15
$48.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$48.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$48.99
Price After Coupon
$48.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$297.99
84% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU2103254
This modern-style light features a streamlined sphere design, a white glass lampshade and smooth metal, which has a strong visual impact and is the perfect decoration for the bedroom or dining room.
- The elegant and modern design adds a touch of fashion and art to your room.
- The lampshade is made of high-quality glass, providing soft and even lighting.
- The sturdy structure and easy installation give you peace of mind and effort.
- The metal frame is not only durable but also easy to match with various interior design styles.
Weights & Dimensions
| Fixture Height | 16",19.5" |
| Width | 8" |
Specifications
What's Included
Features
| Canopy Shape | Round |
| Shade Height | 6" |
| Rod/Chain/cord Length | 59" |
| Feature | Indoor |
| Fixture Type | With Shade |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black,Gold |
| Material | Glass |
| Number of Lights | 1-Light,2-Light |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service