1
/
17
1
/
17
$602.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $108.54 Coupon
Coupons Details
$494.45
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$602.99
18%
Off Over $0.00
-$108.54
Price After Coupon
$494.45
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,120.99
46% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21586572
This two-layer modern style small bedside cabinet, with its simple and elegant lines, perfectly demonstrates the fashionable charm of modern home and brings a relaxed and harmonious mood to the bedroom.
- Exquisite solid wood material, warm to the touch, exudes natural comfort and noble texture, and is durable.
- The open design is not only beautiful, but also provides convenient storage and access space, perfectly combining artistry and functionality.
- The drawer slides smoothly and has ample internal space, which can easily accommodate various bedside items and keep the bedroom tidy and organized.
- It is suitable for a variety of home styles, whether it is modern simplicity or classic elegance, it can be perfectly integrated to enhance the overall taste of the room.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 18" (45 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 18" (45 cm),19.5" (50 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Number of Items Included | 1 Piece,2 Piece Set |
| Size | 18"L x 16"W x 18"H,20"L x 16"W x 18"H |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Color | Dark Gray,Light Gray,Off-White |
| Countertop Material | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Frame Wood Species | Manufactured Wood |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Product Type | Drawer Storage |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Modern |
| Top Wood Species | Manufactured Wood |
| Wood Tone | Espresso Wood |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Legs Included | Without Legs |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service