1
/
21
1
/
21
$535.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$535.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$535.99
Price After Coupon
$535.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,285.99
58% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21683681
This starry projection chandelier adds a touch of artistic glow and dreamy visual effects to your living space with its unique modern design.
- This chandelier is designed for families who value fashion and functionality. It is suitable for installation in the living room, bedroom or home entertainment area to instantly enhance the grade and atmosphere of the space.
- You can choose different sizes and numbers of lights (24", 31.5", 39.5" and 5-7 lights) to adapt it to different room requirements. The third dimming function allows you to adjust the brightness according to different occasions to create the best lighting effect.
- With its circle shape, this lamp is particularly suitable for modern and minimalist home decoration. It is recommended to buy it to create a living space with a modern and comfortable atmosphere.
- The unique starry sky projection effect is not only a lighting tool, but also turns the simple ceiling into a fairy-tale dreamy starry sky, enhancing the magical feeling of the living space.
Weights & Dimensions

| Length | 24",31.5",39.5" |
| Width | 24",31.5",39.5" |
| Fixture Height | 39.5" (100.33cm),79" |
| Canopy Width | 10",7",8" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 24",31.5",39.5" |
| Color Temperature | Third Gear Dimming |
| Shade Color | White |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Maximum Bulb Wattage | 100 to 149 Watts,150 Watts & Above,60 to 99 Watts |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Fixture Type | Geometric |
| Shade Material | Silica Gel |
| Occasion | Residential Use |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Canopy Shape | Round |
| Color | Black |
| Style | Modern |
| Shape | Circle |
| Number of Tiers | 2 Tiers,3 Tiers,4 Tiers |
| Number of Lights | 5-Light,6-Light,7-Light |
| Shade Included | With Shade |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Cord |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service