1
/
11
1
/
11
$667.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$667.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$667.99
Price After Coupon
$667.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$908.00
26% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU20250510045358617_55225227
This coffee table combines mid-century modern design style to blend perfectly into any home decor style and become the focal point of your living room.
- The sturdy glass tabletop is not only durable but also adds a modern touch to your interior. It is suitable for placing drinks or snacks during family gatherings.
- The classic walnut tone and high-quality rattan storage shelf provide extra storage space, suitable for placing books or decorations, making your living room tidy and organized.
- Its exquisite design details not only enhance the decorativeness of the table but also bring a comfortable and relaxing home experience, making it an ideal choice for family leisure activities.
Weights & Dimensions
| Overall Width | 31.5" |
| Overall Depth | 31.5" |
| Overall Height | 19.7" |
| Product Dimensions | Box 1: 35.4" x 35.8" x 7.0" (38.5 lbs) |
Specifications
Specifications
| Shape | Abstract |
| Base Type | 4 Legs |
| Top Color | Clear |
| Base Color | Walnut |
| Top Material | Glass |
| Base Material | Ash Wood |
| Style | Mid-Century Modern |
| Table Feature | With Shelves |
| Number Of Tables | 1 |
| Number of Drawers | 0 |
| Number of Shelves | 1 |
| Wheels Included | No |
| Assembly | Fully |
| Suggested Number Of People For Installation | 1 |
| Warranty | 1 Year Limited |
| Color | Walnut |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service