1
/
10
1
/
10
$411.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $74.16 Coupon
Coupons Details
$337.83
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$411.99
18%
Off Over $0.00
-$74.16
Price After Coupon
$337.83
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$822.99
50% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21825394
This chandelier combines elegance and modernity with classic black and glass. In the exquisite branch-like design, the rounded and smooth glass lampshade is like crystal dewdrops dotted on the black branches. The overall shape is dreamy, creating a mysterious and artistic atmosphere.
- The elegant and classic design combined with modern elements is suitable for a variety of interior styles. Whether in the living room or the dining room, this chandelier can be eye-catching and provide a warm and soft lighting experience.
- Made of high-quality glass and metal, it ensures smooth texture, durability and long-term use, providing perfect lighting effects and improving the durability of the product.
- Easy to install, designed to facilitate self-installation by users, with standard installation accessories and clear instructions, making it a perfect choice for home use.
- Just wipe it gently with a dry cloth to keep it as bright as new, so that your room will always sparkle.
Weights & Dimensions

| Length | 33.5" |
| Width | 33.5" |
| Fixture Height | 16" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Color | Black |
| Style | Modern |
| Shape | Globe |
| Number of Tiers | 1 Tier |
| Number of Lights | 6-Light |
| Shade Included | With Shade |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Chain |
| Occasion | Residential Use |
| Size | Large (Greater than 25" wide) |
| Shade Color | White |
| Bulb Type | Bi-pin |
| Shade / Light Direction | Up |
| Fixture Type | Globe |
| Shade Material | Glass |
| Voltage | 220V-240V,110V-120V |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Included |
| Crystal Color | Clear |
| Canopy Shape | Round |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | G9 |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service