1
/
22
1
/
22
$369.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $66.60 Coupon
Coupons Details
$303.39
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$369.99
18%
Off Over $0.00
-$66.60
Price After Coupon
$303.39
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$665.99
44% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21494689
This modern, minimalist vanity mirror light is the perfect blend of functionality and beauty, ideal for enhancing your bathroom style. With integrated LED technology, it provides a natural, soft light that brightens your day.
- Modern minimalist design enhances the aesthetics of the space.
- Integrated LED technology ensures high efficiency and energy saving.
- A clear acrylic mask ensures a soft and uniform light.
- A variety of sizes are available to suit different space requirements.
- Easy to install, suitable for bathroom or dressing area.
Weights & Dimensions

| Fixture Depth | 2.5",6" |
| Fixture Height | 2" |
| Length | 16",19.5",27.5" |
| Width | 2.5",6" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color Temperature | Natural Light |
| Size | Large (Greater than 25" wide),Medium (20"-25" wide),Small (15"-19" wide) |
| Shape | Straight |
| Fixture Type | Cylinder |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Glass Type | With Shade |
| Shade / Light Direction | Down |
| Feature | Integrated LED |
| Color | Black |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 3-Light,4-Light,5-Light |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Acrylic |
| Style | Modern |
| Bulb Base | SMD |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service