1
/
23
1
/
23
$317.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$317.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$317.99
Price After Coupon
$317.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$518.99
39% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21465230
This modern display cabinet stands out for its simple, natural design and excellent functionality and is suitable for every interior.
- Manufactured from premium wood, it provides a strong and durable structure while adding warmth to any space with a fresh, natural light wood tone.
- The transparent acrylic door design allows you to see the contents inside at a glance, making it convenient to display your collections or daily items.
- The standard design features a spacious storage compartment for displaying books, decorative items, or other treasured collections.
- Its versatility makes it an ideal choice for home decoration and can be placed in multiple areas such as the living room, study, or dining room.
- Easy assembly, cleaning, and maintenance make you enjoy the use process more, and it is a perfect complement to modern home decoration.
Weights & Dimensions

| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Overall Height - Top to Bottom | 40" (101 cm),53" (134 cm),65" (166 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 19.5" (50 cm),27.5" (70 cm),31.5" (80 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 10.5" (27 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Height | Short (Under 45 in.),Standard (45 - 90 in.) |
| Size | 20"L x 11"W x 40"H,20"L x 11"W x 53"H,20"L x 11"W x 65"H,28"L x 11"W x 40"H,28"L x 11"W x 53"H,28"L x 11"W x 65"H,31"L x 11"W x 40"H,31"L x 11"W x 53"H,31"L x 11"W x 65"H |
| Color | Natural Finish |
| Design | Standard |
| Material | Wood |
| Product Type | Display Stand |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Modern |
| Wood Tone | Light Wood |
| Wood Type | Pine |
| Adjustable Shelves | Non-Adjustable |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Number of Shelves | 1 |
| Open Storage | Open Storage Not Included |
| Shelf Material | Wood |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Wine Storage | Without Wine Storage |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service