1
/
14
1
/
14
$285.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$285.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$285.99
Price After Coupon
$285.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$456.99
37% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21855972
This bedside table exudes unparalleled elegance with its classic design and warm wood texture. Its refined details and smooth lines make it not only a practical piece of furniture but also an aesthetic work of art that will perfectly blend into any room.
- The elegant design perfectly combines classic and modern, adding to the noble temperament of the home.
- The premium wood brings a pleasant touch and visual enjoyment while ensuring long-term durability.
- The versatile design provides ample storage space to meet a variety of daily storage needs.
- Natural and warm tones can be matched with a variety of furniture to create a warm and pleasant living atmosphere.
- Thoughtful details such as anti-dump design ensure safety and stability during use.
- The smooth surface is easy to clean and maintain, keeping the furniture beautiful for a long time.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 16" (40 cm),12" (30 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 23.5" (60 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | White,Natural Finish,Brown,Grey |
| Style | Modern |
| Product Type | Bedside Cabinet |
| Frame Material | Wood |
| Countertop Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Size | 15.7"L x 15.7"W x 23.6"H,12"L x 16"W x 24"H |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Height | Standard(23-28 in.) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Legs Included | Without Legs |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service