1
/
4
1
/
4
$97.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$97.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$97.99
Price After Coupon
$97.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$311.99
69% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU2176659
This outdoor chandelier stands out with its classic retro design. The amber glass lampshade emits soft and warm light. With its iron structure and finely crafted details, it exudes charming charm whether it is hung on the porch, patio or terrace.
- The perfect combination of classic and modern, adding endless charm and warmth to your outdoor space.
- Using amber glass material makes the light soft and not glaring, creating a comfortable night atmosphere.
- The high-quality iron frame is durable and visually elegant, enhancing the actual lifespan of the product.
- Suitable for a variety of outdoor places, such as porches, courtyards, terraces, etc., and easy to install, no need to worry about
Weights & Dimensions
| Width | 10" |
| Fixture Height | 19" |
Specifications
What's Included
Features
| Color | Black |
| Style | Rustic |
| Number of Lights | 1-Light |
| Material | Glass |
| Feature | Outdoor |
| Fixture Type | With Shade |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Size | Mini (Less than 14" wide) |
| Voltage | 220V-240V,110V-120V |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service