1
/
10
1
/
10
$248.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$248.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$248.99
Price After Coupon
$248.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$407.99
39% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21428597
This classic silver vanity mirror light combines traditional style with modern design to add elegance to your bathroom.
- High-quality materials: Made of high-quality metal and clear glass to ensure long-lasting durability.
- Applicable to multiple scenes: Not only suitable for a bathroom but also can be used as decorative lights in living room and bedroom.
- Energy-saving design: Adopts high-efficiency light sources to provide sufficient lighting while saving electricity.
- Easy Installation: Comes with detailed instructions, easy to install, safe and reliable.
- Unique style: The silver metallic luster and the transparent glass cover complement each other and enhance the grade of the space.
Weights & Dimensions

| Fixture Height | 11" |
| Length | 17" |
| Width | 7" |
Specifications
What's Included
Features
| Shade / Light Direction | Up & Down |
| Size | Small (15"-19" wide) |
| Shape | Straight |
| Fixture Type | Cylinder |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Glass Type | Clear Glass |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Silver |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Material | Glass |
| Number of Lights | 3-Light |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Glass |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service